Bezpieczne wakacje w pandemii – najlepiej w domku letniskowym!

Nie tylko wakacje za granicą – w Dubaju, na Seszelach czy Zanzibarze – to synonim luksusu i bezpieczeństwa. Domek letniskowy to ostatni krzyk urlopowej mody. Najlepiej własny, bo wtedy mamy szansę spędzić urlop na swoich warunkach.

Do rozpoczęcia wakacji zostało już zaledwie kilkanaście dni. Po ciężkim roku, w którym nasze życie zdominował koronawirus, należy nam się urlop. I chociaż liczba zakażeń jest obecnie na niskim poziomie, to jednak widmo powrotu pandemii sprawia, że bezpieczeństwo zdrowotne podczas letniego wypoczynku ma kluczowe znaczenie. Dlatego, wybierając miejsce na upragniony urlop, warto wziąć pod uwagę liczbę turystów, którzy w tym samym czasie przyjadą do danego miejsca. A jak pokazują dane raportu Europejskiej Komisji ds. Podróżowania (ETC) podróżować będziemy chętnie. Według ETC, Polacy – obok Włochów, Niemców i Austriaków -to naród najbardziej optymistycznie nastawiony do letnich podróży. Aż 79% Polaków deklaruje, że ma plany wyjazdowe w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Natomiast portal Wakacje.pl wziął pod lupę trwający w biurach podróży sezon lato 2021, czyli od 1 kwietnia do 31 października i okazało się, że wśród 10 najchętniej wybieranych kierunków turystycznych znalazły się Turcja, Grecja, Egipt, Tunezja, ale także Hiszpania, Bułgaria oraz Polska. W tym roku miejscowości turystyczne w naszym kraju przeżyją zatem oblężenie turystów. I nie ma w tym nic złego – choć kumulacja urlopowiczów w lipcu i sierpniu może sprawić, że bezpieczny odpoczynek w tłumie będzie po prostu wyzwaniem.

Domek letniskowy wrócił do łask

Już nie tylko ekskluzywny hotel, a wygodny domek letniskowy to oznaka udanych i przede wszystkich bezpiecznych wakacji. Coraz więcej osób wybiera właśnie ten sposób spędzania wolnego czasu. Oferta domków do wynajęcia jest bardzo szeroka. Od Bałtyku, po Tatry – domek znajdziemy praktycznie wszędzie. Oczywiście ceny wynajmu są różne – od 350 nawet do 2000 złotych za dobę w zależności od standardu i liczby

gości. Mimo tego chętnych na wynajem nie brakuje. – Zainteresowanie turystów noclegami w Polsce jest ogromne. Polacy najchętniej rezerwują urlopy między drugą połową czerwca a początkiem września – mówiła niedawno Anna Kryjer, wiceprezes Nocowanie.pl.

Domek wypoczynkowy na własność

Jednak Polacy nie tylko chętnie wynajmują domki na wakacje, ale także kupują. Na rynku pojawiają się oferty sprzedaży ekskluzywnych domków wypoczynkowych, często wykończonych pod klucz, na ogrodzonych działkach z monitoringiem i parkingiem. Taki domek to synonim luksusu, ale też oaza spokoju. – Zainteresowanie domkami wypoczynkowymi to rosnący trend na rynku nieruchomości. Nasi klienci podkreślają, że dla nich domek to sposób na ucieczkę od tłumów i zgiełku miasta, ale też pewnego rodzaju urlopowa wolność, bowiem kiedy tylko mają czas i ochotę, to planują pobyt w swoim małym, ale wygodnym domku – podkreśla Dawid Jakubowski, Prezes Zarządu, BJP Development Investment, odpowiadający za budowę osiedla wypoczynkowego Nokk Houses na Mazurach. W przypadku Nokk Houses klient oprócz wielu udogodnień ma również zagwarantowany dostęp do wydzielonego miejsca nad jeziorem Sąpłaty – zatem możliwość odosobnienia od turystów jest zagwarantowana.

Dodatkowo własny domek wypoczynkowy to również możliwość oferowania go w systemie wynajmu i to nie tylko dalszym znajomym znajomych, co może być dobrym sposobem na połączenie przyjemnego z pożytecznym – szczególnie patrząc na obecne zainteresowanie i ceny wynajmu domków w Polsce.

Kontakt dla mediów:

Comunicativo PR & Digital Marketing

Mariusz Jaroń

794 490 680

m.jaron@comunicativo.pl

NOKK Houses, czyli slow life w mazurskim wydaniu

– Deweloperzy idą w ilość, a nie jakość. Liczy się tylko to, by wybudować domek…
czytaj dalej

NOKK HOUSES – ekskluzywne domki na Mazurach

NOKK HOUSES to nowa inwestycja całorocznych domów wypoczynkowych na Mazurach od firmy BJP Development Investment.…
czytaj dalej
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych